Čtrvtý den ISDE 2015 v Košicích žádné výrazné změny tentokrát nepřinesl

10.09.2015....

90. Šestidenní motocyklová soutěž na Slovensku načala dnešní čtvrtou etapou svou druhou polovinu.

Čtvrtý den se jel nový okruh a dva nové testy a třetí stejný jako ve třetím dni, všechny tyto testy byly v druhé polovině okruhu. Po startu, který je vždy v 8h ráno, jezdci jeli 26km do první časové kontroly, následovalo 34km do druhé časové kontroly, za kterou byl cross test Gelnica a za nedlouho enduro test Kojšov. Tento test byl velice dlouhý a náročný a byl zde velmi prudký výjezd krátce po startu, nechyběly zde také sjezdy, výjezdy a skoky. Po zdolání testu jezdci najeli na další část okruhu a na třetí časovou kontrolu a enduro test Jahodná. Tento celý okruh jeli opět závodníci 2x a najeli dnes přes 260km. Dopoledne bylo hezky, svítilo sluníčko, ale odpoledne začalo pršet a první jezdci world trophy dojeli ještě relativně nepromáčení, ale klubové týmy chytly vytrvalý déšť ještě na trati a testech. Dnešní den byl opět velmi náročný a měřené testy velmi dlouhé.

Včera bylo vyřazeno 8 jezdců z world trophy Francie, USA, Anglie, Španělska, Velké Británie a Itálie z důvodu vynechání kontrolního bodu, jezdci jeli údajně po trati z předchozího dne a neviděli odbočku, všichni tito jezdci měli připsané 3h ve svých časech, což znamená vyřazení, ale všichni dnes nastoupili do závodu a celou záležitost bude řešit FIM.

Český world trophy tým je po 4. dnu stále na 5. místě a juniorský trophy tým je na 9. místě.

Opět jel velmi dobře a nejrychleji Jaromír Romančík, který startuje v minutě s Davidem Knightem, ale jak sám uvedl, dnes se mu nevyhnuly nějaké pády a trochu se potrápil. Dále z našich jsou Patrik Markvart a Ondřej Helmich, kteří jedou vyrovnaně a velmi dobře.

Dnes také přijelo mnohem více diváků a fanoušci ženou české jezdce dopředu.

Z klubových týmů se stále drží na 3. místě KBS, Gottbros se posouvají na 6. místo, ENC z 10. na 7. místo, stejně tak Hošťálkovice se posouvají o dvě místa na 9. místo a Chrastava na 12. místě.