Cooper Webb vítězí v dramatickém superkrosovém finále v Houston III

24.01.2021....
Stejně jako v minulých dvou závodech superkrosového mistrovství světa a stejně jako v těch následujících, bez diváků se v noci odjel třetí díl FIM AMA Monster Energy Supercross 2021.

Tentokrát se z vítězství radoval, i když relativně šťastně jezdec Red Bull KTM Factory Cooper Webb. Ten dokázal nejlépe odstartovat do finálové jízdy na 20. minut plus 1 kolo, ale záhy udělal menší chybičku, čehož využil Ken Roczen z HRC Team. Třetí jezdil tovární jezdec Monster Energy Kawasaki Racing Teamu, Adam Cianciarulo. Když jezdci najížděli do posledního kola, mohlo se zdát, že je o vítězi rozhodnuto. Roczenovi se do ideální jezdecké stopy zapletl o jedno kolo pomalejší Dean Wilson z továrního týmu Husqvarny, čehož zkušeně využil Webb a nakonec to byl on, kdo si připsal dnešní vítězství. Do průběžného vedení se dostal dnes druhý Roczen s 60 body. Na druhém a třetím místě jsou shodně s 59 body Justin Barcia (GASGAS) a Webb.

Ken Roczen: "Jsem rozpolcen, část mě by nejraději vzteky udělala pěstí díru do zdi. Hodně jsem pracoval na své psychické trpělivosti, proto se snažím být v relativní pohodě. Poslední kolo bylo šílené. On (Wilson) jel byl o kolo pomalejší a i když jsem na něj křičel ze všech sil, on mi řekl, že mě neslyšel. Vězte, že je to frustrující, ale musím být pozitivní."

Ve třídě 250 zvítězil Colt Nichols, kterého na stupních vítězů doprovodili Christian Craig a Jett Lawrence. Zde jsou v průběžném vedení dva jezdci, shodou okolností právě dnes ti dva nejlepší.