Celkovým vítězem ADAC MX Youngster Cupu se stal Martin Krč. V elitní kategorii MX Masters skončil Jaromír Romančík celkově druhý

18.06.2017....

Doslova snové výsledky vyjeli dnes odpoledne čeští motokrosaři Martin Krč a Jaromír Romančík ve čtvrtém závodu prestižního ADAC Masters v motokrosu na klasické trati v Bielsteinu, který leží mezi Frankfurtem a Lucemburskem.

V objemově slabší kategorii ADAC MX Youngster Cup (250cc) v první jízdě dojel Martin Krč čtvrtý a v druhé první. Součtem obou jízd se tak stal rodák ze Šternberku vítězem a domů si odváží zlatý věnec za celkové vítězství. Skvěle rovněž zajel i celkově šestý, když ve druhé jízdě dojel třetí mladý Slovák Richard Šikyňa (JD 191 KTM Racing Team). V Top deset se ještě dokázal umístit Jakub Terešák. Bodovat ještě dokázali Dušan Drdaj a Petr Polák. Bezbodového zisku se vrací Martin Vondrášek (JD 191 KTM Racing Team).

V kategorii MX Masters se představilo několik jezdců startujících v závodech mistrovství světa např. německý mistr světa ze Motokrosu Národů Denis Ullrich, Agnus Heidecke, Jens Christian Brockel, Henry Jackobi, Brian Hsu (všichni Německo). Jens Getteman Jeffrey Dewulf, Jeremy Delince (všichni Belgie). Nebo dva jezdci továrního týmu Suzuki World MX2 Hunter Lawrance (Austrálie), Bas Vaessen (Nizozemsko) a celá řada českých jezdců. Celkovým vítězem se po zásluze s plným bodovým ziskem za vítězství v obou rozjížďkách stal Ullrych. Pro senzační druhé místo na skvěle připravené hliněné trati dojel jezdec týmu JD 191 KTM Racing Jaromír Romančík. Celkově osmý skončil za Německý tým Monster Energy Kawasaki Elf team Pfeil jezdící Filip Neugebauer. Body si ještě odváží Marek Sukup (HT Group Racing Team), Václav Kovář (Mitterback Bridgnestone Racing Team). Nebodovali Martin Finěk (Hulho Motocross Team) a Petr Smitka (oba Cofain Racing Team).