Antonio Cairoli vyhrál anketu TV Sky Sport Italy. Sportovec roku 2013 v Itálii

3. 1. 2014....

Sedminásobný motokrosový mistr světa Antonio Cairoli byl zvolen nejlepším sportovcem roku v Itálii prostřednictvím soutěže, která byla spuštěna na stanici Sky Sport. Po sérii soubojů, kde proti sobě v hlasování bojovali nejoblíbenější sportovní hrdinové Itálie, se Antonio Cairoli stal sportovcem roku 2013 bezesporu díky podpoře svých fanoušků.

Anketa byla spuštěna začátkem prosince a na jejím počátku měli fanoušci na výběr ze šestnácti  kandidátů na titul italského sportovce roku 2013. Čtyři nejlepší, včetně Antonia Cairoliho byli vybráni prostřednictvím fanoušků na Twitteru a Facebooku. Soutěže se zúčastnilo několik tisíc hlasujících. Antonio Cairoli se probojoval až do samotného finále soutěže, přičemž za sebou nechal známé italské sportovce jakými jsou Valentino Rossi, Francesco Totti, Mario Balotelli, Luigi Datome, Vincenzo Nibali, Patrizia Pellegrini, Andrea Pirlo a další zvučná jména.

Finálový souboj vyhrál Antonio Cairoli s celkovým počtem 8 238 hlasů, což je oproti druhému umístěnému, profesionálnímu volejbalistovi Ivanu Zaytsevu, téměř dvojnásobné množství hlasů (Ivan získal celkem 4 804 hlasů).

Antonio Cairoli se zprávu dozvěděl v Dubaji, kde slavil příchod Nového roku. Když se dozvěděl o svém vítězství okamžitě sdělil médiím, že se cítí velmi šťastný.

„Do soutěže jsem se dostal na divokou kartu a v každém kole, jsem dostával čím dál větší podpory. Dostal jsem se přes semifinále až k finálovému duelu. Vítězství v tak silné konkurenci bylo pro mě velkým překvapením a jsem velmi šťastný, znamená to totiž, že je motokros na vzestupu. Je to úplně poprvé, co tuto anketu vyhrál motokrosový jezdec a tohoto vítězství jsem dosáhl jen díky podpoře svých fanoušků, kteří za mnou vždy stojí, a to nejen na závodech. Je to nepochybně také důležitý úspěch pro motokros a doufám, že se nám v roce 2014 podaří dostat motokros do podvědomí širší veřejnosti,“ sdělil Antonio.