Aktualizujeme: Je dobojováno!!! Celkovým vítězem Rallye Dakar 2017 se stal Sam Sunderland. Celkově dvanáctý skončil Ondřej Klymčiw

14.01.2017....

Na jezdce dnes čekala krátká, 64 km dlouhá speciálka a následný, 786 km dlouhý přejezd do Buenos Aires, kde byl celý závod skončen na pódiu před budovou argentinského automobilového klubu. Jezdci dnes startovali v opačném pořadí.

Etapa byla velice krátká, všechny jezdce máme v cíli. Z vítězství se radovali dva jezdci s naprosto shodným časem Farres Guell ze Španělska (KTM) a Van Beveren z Francie (Yamaha). Třetí pozici dnes získal Španěl Barreda Bort, dále dojeli Walkner (oba KTM), Goncalves (Honda) a šesté místo obsadil Sam Sunderland. Právě tento Brit, tovární jezdec KTM se stal celkovým vítězem letošní, extrémně  náročné Rallye Dakar 2017. Výborně dnes opět zajel Ondřej Klaymčiw (Husqvarna), když byl klasifikován jako dvanáctý nejrychlejší. Slovák Svitko dokončil dnešní etapu na 23. pozici. Další čeští jezdci jsou rovněž v cíli, 36. Pabiška, 44. Engel, 60. Vlček a 89. Lhotský.

Celkovým vítězem 40. ročníku Rallye Dakar 2017 se tedy stal Sunderland. Druhé místo získal další tovární jezdec KTM Rakušan Matthias Walkner, který si spravil chuť po loňské zlomenině stehenní kosti. Třetí místo letos získal Gerard Farres Guell ze Španělska, také na stroji našeho jižního souseda KTM.

S naprosto skvělým umístněním a tím 12. místo určitě je, odjíždí domů Ondra Klymčiw. Určitě zklamaný momentálně bude Slovák Štefan Svitko, který neobhájil loňské druhé místo. Na vině jsou dvě penalizace., jedna hodinová a druhá 3 hodiny 22 minut. celkově je to Svitka, který by jinak bojoval o umístnění kolem sedmého místa, místo 25. Další naši borci, skončili v tomto pořadí, 34. Engel, 45. Pabiška, 68. Vlček a 82. Lhotský.