3. zápas semifinále Generali play off extraligy ledního hokeje: HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 3:2. Kometa vede na zápasy 3:0

04.04.2018....

Na domácích bylo od začátku utkání vidět, že chtějí získat vítězství i ve třetím zápase, první šanci si ale vypracovali hosté. Milan Gulaš se ujal volného kotouče v pásmu Komety a z pravé strany se natlačil před Čiliaka, brněnský gólman svůj tým ale znovu skvěle podržel. V páté minutě velice nebezpečně střílel na druhé straně hřiště Hynek Zohorna, puk se ale otřel Svobodovi o lapačku a nakonec zamířil vedle plzeňské brány.

O pár minut později se ocitl v ještě větší šanci jeho mladší bratr Radim, který byl úplně sám mezi kruhy, proti jeho prudké střele ale dobře zasáhl Miroslav Svoboda. Osm minut před koncem první části se rozjel sám proti Čiliakovi Denis Kindl, jeho forhendovou kličku ale slovenský gólman ve službách Komety skvěle zastavil betonem. Hráči už se pomalu chystali k odchodu do kabin, když nabral ve středním pásmu rychlost Martin Nečas, projel i útočnou třetinou, obkroužil branku, nabídl puk Hynku Zohornovi a nejproduktivnější hráč Komety v play-off už bez problému uklidil puk do prázdné brány - 1:0.

Dvě a půl minuty po startu druhé části putoval na trestnou lavici hostující Tomáš Kubalík, Kometa ale nabídnutou převahu nevyužila. Ve druhé třetině pak střídala šance šanci a před oběma gólmany bylo často velice živo. Do zakončení se v osmé minutě dostal Jan Schleiss, jeho nájezd z pravé strany ale Marek Čiliak ustál.

Plzeň se radovala z vyrovnání necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny. Michal Moravčík nahodil puk od modré čáry, Marek Čiliak měl zakrytý výhled a puk zapadl přesně pod horní tyč - 1:1. Hned z další protiakce mohl vyrovnat Tomáš Vondráček, jeho dorážka skončila těsně vedle pravé tyče Miroslava Svobody.

Ve velké šanci se hned po dvou minutách objevil Jan Hruška, když Radim Zohorna vybojoval puk u mantinelu a vyslal svého spoluhráče mezi kruhy, Hruškovu střelu ale zastavil dobrým zákrokem Miroslav Svoboda. V čase 48:51 DRFG Arena opět vybuchla radostí. Tomáš Vondráček jel sám na Svobodu z pravé strany a perfektní střelou zápěstím přímo k tyči překonal hostující brankáře - 2:1. Vedení ale Brňanům dlouho nevydrželo. Po 34 sekundách se k dorážce dostal Milan Gulaš a puk proklouzal kolem pravé tyče do brány - 2:2.

O tom, že se nebude hrát v Brně ve středu večer prodloužení rozhodl Martin Erat. Domácí kanonýr si nahodil puk do pásma, obešel dva obránce a překonal překvapeného Svobodu. Kometa tak vede v semifinálové sérii 3:0 a už ve čtvrtek se může radovat z postupu.

Ohlasy trenérů

HC Kometa Brno Kamil Pokorný: Bylo to velice kvalitní utkání z obou stran, byl to těžký zápas, ale to je play-off. Byli jsme trpělivější a počkali jsme si na šanci. Charakter mužstva a vynikající diváci nás dohnali ke skvělému gólu Martina Erata a utkání jsme vyhráli.

HC Škoda Plzeň Ladislav Čihák: Viděli jsme dramatické a hezké utkání. Myslím si, že celou dobu jsme byli aktivnějším týmem, nicméně Kometa vyhrála. Pro nás to nekončí, zítra je nový den a já jsem přesvědčen, že podáme stejný výkon, vyhrajeme a vrátíme sérii k nám.

Branky a nahrávky: 20. H. Zohorna (Nečas), 49. Vondráček (Mallet, Štencel), 60. M. Erat (Vincour, O. Němec) – 36. Moravčík, 50. Gulaš (Moravčík, Stach). Rozhodčí: Hradil, Pešina – Gebauer, Lhotský. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2. Nejlepší hráči utkání: Michal Moravčík - Martin Erat. Stav Série: 3:0.

Sestavy

HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Haščák, L. Čermák, Vondráček.

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda – Jones, Moravčík, Čerešňák, Vráblík, P. Kadlec, D. Sklenička, Pulpán – Gulaš, Mertl, Kantner – Indrák, Kratěna, Stach – Schleiss, Kracík, D. Kindl – T. Kubalík, Preisinger, Hollweg.

zdroj: HC Kometa Brno

zdroj foto: Jiří Grulich