1. testovací den Káji Haniky ve Valencii

12. 2. 2014....

První testovací den začal v deset hodin ráno společnou jízdou obou kategorií - Moto3 a Moto2. Trať měla pouhých 10 stupňů, takže se jezdilo hodně opatrně. Nás hlavně zajímalo první oficiální vystoupení našeho Karla Haniky. Rozjížděl se s rozvahou, často stavěl v boxech a pracoval na nastavení motorky a také se s ní zžíval. Jeho nejlepší čas, zajetý v 18 z 21 odjetých kol - 1:42,833 - mu zajistil šestnácté místo. Jack Miller skončil časem 1:41,766 sedmý. Nejrychlejší čas měl Ital Antonelli - 1:40,183. V první samostatné jízdě Moto3, ve 12.50, zlepšil Kája svůj čas na 1:42,523, což mu ale stačilo jen na dvacátou pozici, zatímco jeho stájový druh Miller zajel druhý nejlepší čas, který měl hodnotu 1:40,598. Nejrychlejší byl opět Antonelli, časem 1:40,000. V 15.10 odstartovalo opět společné testování. Zatímco na čele zůstalo pořadí stejné - Antonelli 1:40,033, Miller 1:40,355, Kája se v předposledním kole před koncem limitu dostal časem 1:41,526 na desáté místo.  Bohužel ve svém posledním kole havaroval, když stejně jako jeho týmový kolega Jack Miller nezvládl průjezd jedenáctou zatáčkou a zranil si ruku. Přesto v týmu panovala spokojenost s oběma jezdci. Na Kájovi byl vidět progres a nebýt havárie, mohl být ve výsledkové listině ještě výš. K svému vystoupení řekl:

"Myslím, že jsem začal velmi dobře. Zpočátku jsem neměl v úmyslu jet příliš rychle, protože jsem se učil okruh. Byl to můj první start zde s touto motorkou, a počasí taky nebylo nejlepší. Nicméně ke konci dne jsme se zlepšili. Bohužel jsem v posledním kole spadl a zranil si pravé zápěstí. Myslím ale, že zítra bude v pořádku. Budeme pokračovat v práci na zlepšení chování zadního kola, ale také musím zlepšit jezdecký styl v některých zatáčkách. Je to zde pěkný okruh, ale některé zatáčky jsou velmi komplikované a budu muset najít správný způsob, jak je projíždět. Nicméně kousek po kousku se učím v každém kole jejich tajemství."

1 - Niccolo ANTONELLI - ITA - KTM - 1:40.000
2 - Jack MILLER - AUS - KTM - 1:40.355 - +0.355
3 - Romano FENATI - ITA -  KTM - 1:40.555 - +0.555
4 - Isaac VIÑALES - SPA -  KTM - 1:40.675 - +0.675
5 - Danny KENT - GBR -  HUSQVARNA - 1:41.029 - +1.029
6 - Hafiq AZMI - MAL - KTM - 1:41.120 - +1.120
7 - Francesco BAGNAIA - ITA - KTM - 1:41.167 - +1.167
8 - Enea BASTIANINI - ITA - KTM - 1:41.202 - +1.202