40. Supercross de Paris vyhráli v SX1 Jett Lawrence a v SX2 Jo Shimoda!

Jo Shimoda a Jett Lawrence hned při své premiéře v Supercross de Paris zpsali svá jména na seznam vítězů akce, která letos oslavila 40. výročí. Po dva večery vyprodaná pařížská la Defense Arenu, sledovala show XXL úrovně.

V roce 2007 Paříž korunovala vítěze australského jezdce Chada Reeda, nikdy předtím v Paříži nevyhrál japonský jezdec! Dominantním vítězem kategorie SX2 se během obou nocí Jo Shimoda stal tento víkend princem z Paříže, zatímco Australan Jett Lawrence je dvacátým osmým králem Supercross de Paris.

Australská nadvláda
Dominátor první noci Jett Lawrence v neděli znovu vyhrál, ale svou nadvládu nedokázal zopakovat. Dva průměrné starty ho donutily v prvních dvou jízdách ze tří obsadit druhé místa. V první jízdě to bylo za jeho bratrem Hunterm a v druhé za Kenem Roczenem. Právě mezi těmito třemi se mělo rozhodnout v poslední jízdě o vítězi nedělního programu. První drama se odehrálo ve čtvrtém kole, kdy Jett způsobil pád svého bratra Huntera. V polovině rozjížďky upadl po své vlastní chybě na prvním místě jedoucí Roczen, aby nakonec dojel šestý. Cesta k vítězství ser tím pádem otevřela Jettovi Lawrencemu, za kterým dojel Cooper Webb a třetí Hunter Lawrence. Stejně jako v sobotu, tak i v neděli se z vítězství radoval Jett Lawrence, čímž se stal králem Supercross de Paris 2023.

První japonské vítězství
Vítěz třídy sobotního večera třídy SX2, Jo Shimoda dokázal zvítězit i v neděli. Japonec vyhrál první a třetí jízdu, aby v té druhé dojel třetí za vítězným Anthonym Bourdonem a dalším Francouzem, Tomem Viallem. V konečném pořadí se Princem Paříže stal Shimoda, před Viallem a třetím Bourdonem.

'Zbytek světa' vyhrál klasifikaci týmů
Až do tohoto 40. ročníku nikdy v historii „Zbytek světa“ nevyhrál klasifikaci národů . S bratry Lawrenceovými na prvním a druhém místě ve třídě SX1 a s Jo Shimoda Princem z Paříže vehráli týmovou klasifikaci před Francií a USA.