Sobotní kvalifikace na GPMX v Německu

28.07.2013 23:59

Více jak žhavou výhen,než motokrosovou pistu,připomínala kvalifikační sobota,při třináctém dílu seriálu MXGP.V areálu silničního okruhu Lausitzring.Odpolední teploty byly na hranici akceptování.Vzduch 40 a asfalt 57 st..

V úvodním volném treninku MX2,diváky nejvíce zaujal Jeffrey Herlings z Nizozemska,vedouci muž dosavadního průběhu šampionátu.Když nazjištně přiběhl na pomoc Alessandro Lupinovi z Itálie na Kawasaki.Lupinovi,zústala zapříčená noha pod jeho motocyklem.V samotné kvalifikaci,nenechal Jeffrey nikoho na pochybách,že je absolutním králem MX2 a zvítězil s náskokem dvaceti pěti sekund,před svým týmovým kolegou KTM Red Bull Factory Teamu Jordi Tixierem z Francie.Třetí skončil Herlingsův krajan Glenn Coldenhoff.

V MX1 Vyhrál systémem start,cíl Brit Tommy Searle,na druhém místě skončil Paulin.Výborně odstartovala jediná Německá naděje na úspěch Max Nagl,ten bohužel ve třetím kole upadl a na konec dojel na šestém místě.Vedoucí muž MX1 Cairoli odstartoval devátý,aby nakonec skončil třetí za vítězným duem borců na Kawasakách.