Vyhledávání


Sobota v Lokti při GP MX ČR

03.08.2013 11:16

Jak jinak než azurová obloha a sluncem zalité motokrosové závodiště v Lokti nad Ohří přivítalo účastníky čtrnáctého podniku světového šampionátu motokrosařů. Úvodní volné tréninky na částečně změněné trati vzala většina jezdců opravdu "tréninkově" a šetřílo síly na odpolední kvalifikace a hlavně na zítřejší závod. V MX2 vyhrál Jeffrey Herlings z Red Bull KTM Factory Racing Teamu a MX1 stejně jako minulý týden na Lausnitzringu Tommy Searle z CLS-Monster Energy Kawasaki Pro Cirtuit. Výborně si v MX2 vedl Aleksandr Tonkov z ESTA Motorsport Honda, který skončil druhý před třetím Alessandrem Lupinem na Kawasaki. V MX1byl druhý Jeremy van Horebeek na Kawasaki a třetí Strijbos na Suzuki. Vedoucí muž šampionátu MX1 Tony Cairoli "šetřil síly" a skončil šestnáctý. Jediný český zástupce Smola byl předposlední dvacátý první.

Před kvalfikační trénink MX2 vyhrál Herlings, před svým krajanem Glennem Holdenhoffem též na KTM a Lupinem na Kawasaki. Čtvrtý dojel oblíbenec místních fanoušků Rus Tonkov. Pátý Charlier a šestý druhý muž celkového pořadí Francouz Jordi Tixier. MX1 Ovládlo kvarteto Belgičanů v pořadí Desalle, Strijbos, van Horebeek, de Dycker. Pátý byl v boji s chronometrem Searle. Cairoli byl devátý a Čech Smola devatenáctý s odstupem šest a půl sekundy za vítězem.

Kvalifikaci MX2 vyhrál Jeffrey Herlings, když předvedl výkon hodný mistra a po nevydařeném startu, opět suveréně zvítězil. Druhý Charlier a třetí Butron.

V MX1 systémem start-cíl Ken de Dycker, druhý Dessale, třetí van Horebeek a čtyřlístek Belgičanů uzavřel někdejší vítěz Loketské GP Kevin Strijbos. Pátý dojel oblíbený Moskvan Evgeny Bobryshev a až za ním Cairoli. Ten ale zcela určitě nepředvedl, co je v jeho sílách. Náš Franta Smola po nevydařeném startu, když odpálil jako poslední skončil poslední devatenáctý.

Ken de Dycker.

 

v.m.

foto:www.redbull.com