Red Bull U.S.Grand Prix-Mazda Raceway Laguna Seca

21.07.2013 22:02

Za obrovského zájmu jezdců,týmů,médií a diváků,se odjel devátý podnik seriálu Moto GP.Na nejznámějším Americkém motocyklovém okruhu,s nejslavnějším úsekem celého šampionátu Moto GP nazvaném Vývrtka.Se představili ,také dva domácí jezdci,i když vzdalenost z jejich domovů do Laguny Seca je obrovská.Colin Edwards s Houstonu to má 3700 kilometrů a Nicky Hayden dvojnásobný vítěz Moto GP na zdejším okruhu s Owensboro ve státě Kentucky 3000 kilometrů.

Start se nejlépe povedl polemenovi sobotní kvalifikace Stefanu Bradlovi,před Valentinem Rossim,Marc Marquezem,Jorge Lorenzem,následovali pátý Alvaro Bautista a šestý Danny Pedrosa.Bradl s Rossim,měli v průjezdu do druhého kola půl sekundový náskok.Ve čtvrtém kole neuvěřitelným způsobem,z výjezdu ze zatáčky číslo sedm a v nájezdu do esíčka s názvem Vývrtka,zaútočil Marquez venkem a nedal Rossimu pražádnou šanci a když motokrosovou vložkou míjeli kanál,vedle dráhy jeden z prava druhý z leva,bylo jasné,že Rossi druhou příčku neudrží.Na konci pátého kola,bylo pořadí Bradl,Marquez,Rossi,Bautista,Lorenzo,Pedrosa,Crutchlow.V Osmém kole Alvaro Bautista sjel Rossiho,ale ten v kole devátém Bautistovi opět malinko cukl.Na místě pátém,se schylovalo k boji mezi dvěma "invalidy"Jorge Lorenzem a Danny Pedrosou.Jejich souboj vyvrcholil v desátém kole,kdy v zatáčce za startem na brzdy Lízátko Dannymu podlehl.V šestnáctém kole Rossi odolával Bautistovi,ale to se v nájezdu do zatáčky před cílovou rovinku nedalo říci o Bradlovi,který podlehl Marquezovi a ten začal hned Stefenovi ujíždět.Za zmínku stojí napsat o souboji dvou fabrických Ducatek,z nich lepším byl s náskokem dvou desetin osmý Hayden před Doviziosem.V závěru nakonec Vale dojel třetí o jednu desetinu před Bautistou.Stefan Bradl druhým místem získal,své první stupně vítězů v královské třídě Moto GP.A především Marc Marquez,se jako nováček stal poprvé v historii Moto GP v Lagena Sece vítězem.A potřetí v premiérové sezoně v Moto GP stanul na stupínku nejvyšším.

Karel Abrahám dojel čtrnáctý a zítra se má v nemocnici Los Angeles znovu podrobit důkladnému vyšetření,když se stále nemůže dostat z virozy.No a Lukáš Pešek dojel osmnáctý,poslední klasifikovaný.U Peška,je zajímavé,že na začátku sezony byl rychlejší než Abrahám a především než jeho týmový kolega s týmu Came IodaRacing Project Danilo Petrucci,který dnes dojel třináctý a celkově mu patří šestnácté místo s osmnácti body.

Výsledky Moto GP:1.Marquez,2.Bradl,3.Rossi4.Bautista,5.Pedrosa,6.Lorenzo,