Tisková zpráva: Motokrosový Team HRC MXGP (Gajser, Bogers, Vlaanderen) je připraven na sezónu FIM Mistrovství světa 2018

05.02.2018....

Motokrosový tým HRC Honda je připraven poprat se o tituly mistrů světa v kategoriích FIM Mistrovství světa MXGP a MX2. Sestavu tvoří jezdci, pro které není tento cíl nereálný: Dvojnásobný mistr světa Tim Gajser a dva týmový nováčci, Brian Bogers (MXGP) a Calvin Vlaanderen (MX2). V letošní sezóně se bude celý tovární tým věnovat vývoji nejnovějšímu modelu CRF450RW a dlouho očekávanému, zbrusu novému typu CRF250RW, který bude vycházet z předešlých modelů Hondy.

Tim Gajser nepotřebuje představovat: Senzační jedenadvacetiletý Slovinec se již na svůj mladý věk zapsal do historie Hondy, a to tím, že v letech 2015 (MX2) a 2016 (MXGP) vyhrál tituly mistra světa. Loňská sezóna pro něj byla obrovskou lekcí a sbíráním zkušeností. Nyní se Gajser pokusí o návrat koruny krále světového motokrosu, který minulý rok vyklouzl z jeho držení.

Druhým jezdcem MXGP a týmovým parťákem Gajsera je Brian Bogers. Jedenadvacetiletý Nizozemec (Jen o třináct dnů mladší než Gajser) je v týmu nováčkem, ale momentálně se zotavuje ze zlomeniny nohy.

V kategorii MX2 bude tým HRC reprezentovat, paradoxně nejstarší pilot HRC, Jihoafričan Calvin Vlaanderen. Dvaadvacetiletý borec potvrdil v neděli v Mezinárodním mistrovství Itálie své kvality a dokonalou souhru s motocyklem Honda CRF250RW, když skončil třetí.

Sezóna FIM Mistrovství světa v motokrosu 2018 odstartuje první březnový víkend 3.a 4. března v Villa La Angostura Velkou cenou Argentiny a Patagonie.

Tim Gajser 243
Dokončili jsme testování a musím říct, že s motocyklem jsem opravdu spokojený, takže je jasné, že na začátek sezóny se těším. Loňská sezóna mě hodně naučila, ačkoliv byla často nahoru a dolů. Teď nejen já, ale celý tým věříme, že budeme pokračovat v dynamice z konce roku 2017. Motocykl mi doslova sedí a padl do ruky, za což jsem nesmírně rád a nemůžu se dočkat, co tato sezóna přinese!

Brian Bogers 5

Je to pro mne obrovská čest být továrním jezdec Hondy, že budu startovat za tovární tým v MXGP byl vždy můj sen. Honda CRF450RW je fantastický motocykl. Na konci loňského roku jsem na něm jezdil a působil na mě skvělým dojmem. Měl jsem nějaký čas strávit s týmem a musím říct, že to jsou skvělí lidé a těším se, že se k nim přidám v mém debutovém závodě MXGP!

Calvin Vlaanderen 10

Jsem opravdu šťastný, že jsem součástí týmu HRC Honda a opět můžu závodit v MX2 v tak skvělém týmu. Sice znám kategorii MX2 dobře, ale pochopitelně je to pro mne nová etapa a už se nemůžu dočkat, až budu moci využít potenciál nového stroje Honda CRF250RW. V neděli jsem skončil třetí v Riola Sordo, ale hlavně závod samotný mi umožnil ještě lépe se sžít s motocyklem. Jsem přesvědčen, že jdeme správným směrem. Rád bych poděkoval týmu a Hondě za tuto úžasnou možnost. Na první závod mistrovství světa se nesmírně těším!