Tim Gajser o sezóně minulé i příští

20.11.2018....

Tim Gajser nezažil snadnou sezónu 2018. Bývalý mistr světa začal rok s velkým handicapem, když si v únorovém Mezinárodním Mistrovství Itálie v Mantově zlomil čelist a musel vynechat první závod MXGP v Argentině. Tim prožil jeho nejhorší sezónu v mistrovství světa MXGP, když nakonec obsadil v konečném hodnocení seriálu s 669 body čtvrté místo. Třetí Clement Desalle získal o šestnáct bodů více. Jen pro připomenutí mistr světa Herlings získal 933 a druhý Cairoli 782 bodů. Jezdec HRC Hondy získal celou řadu výborných umístnění, kdy jeho nejlepší podniky byly v Teutschentalu a Imole, kde dojel vždy na druhém místě. Bohužel ale nedokázal ani jednu jízdu vyhrát.

Otázka: Time, jaká byla podle tebe sezóna 2018? Díky velké bodové ztrátě z úvodu roku jsi nakonec skončil čtvrtý, jsi s tímto výsledkem spokojený?

Gajser: Jsem a musím být šťastný, protože jsem přes velký pád v Mantově, mohl začít rychle závodit. V podstatě jsem se sezónou a čtvrtým místem spokojený, není to sice to, co jsem si před sezónou přál, ale to je prostě náš sport. Pády jsou součásti motokrosu a často ovlivňují sezónu. Co jsem si od roku 2018 vzal? Určitě to byla celá řada věcí, a věřím, že chyby,. které jsem udělal již opakovat nebudu. V roce 2019 bude důležité být co nejvíce konzistentní, s co nejlepšími výsledky.

Otázka: Motocykly KTM jsou hodně silné a ještě k tomu na nich jezdí dva nejlepší Anonio Cairoli a Jeffrey Herlings. Motocykly KTM získaly 39 vítězných Velkých ze 40. Je vůbec zlepšit tvojí Hondu, aby se více přiblížila KTM?

Gajser: Jeffrey s Antoniem jsou skvělý jezdci a opravdový šampioni a mají fantastické motocykly, ale já musím konstatovat, že moje Honda HRC je skvělá a já jsem s ní více než spokojený. Už jsme testovali motocykl 2019, na které se cítím skvěle. Postupně ji ještě vylepšujeme, vážně se jedná o špičkový motocykl. Cítím, že můžu jít výsledkově nahoru.

Otázka: Zranil jsi se v Mantově a chyběl si v MXGP Argentiny: ovlivnilo tvé zranění tvou sezónu?

Gajser: Původně jsme měli v plánu, že vynechám tři GP. Nakonec jsem zjistil, že bych mohl závodit dříve. Určitě byla celá sezóna zraněním ovlivněna, ale postupem jsem se zlepšoval a mohl jezdit rychleji. Co se operace týče, mohu říct, že je vše den ode dne lepší a lepší. Teď jsem dva týdny po operaci a po pár dnech jsem zase mohl jezdit.

Otázka: V roce 2018 jsi nevyhrál ani jednu jízdu a závod. Je to pro tebe v tvé kariéře krok zpět, nebo se seriál dostal na ještě větší úroveň?

Gajser: Určitě je to krok zpět. S tímto nemůžu být spokojený, protože vím, že bych mohl jezdit mnohem rychleji.

Otázka: Jaké jsou tvoje očekávání pro rok 2019? Myslíš si, že by jsi mohl bojovat s Antoniem a Jeffreyem o titul?

Gajser: Určitě bude mým cílem s oběma a dalšími velkými jmény motokrosového mistrovství světa o titul bojovat. Pochopitelně budu chtít získat druhý titul mistra světa MXGP. Vím, že je ve mně vše, abych s nimi mohl bojovat. V zimě budu tvrdě trénovat, abych byl 100% připravený od prvního závodu.

Otázka: Na závěr, co si myslíš o kalendáři MXGP? Je tam řada závodů v Asii, méně již v Evropě a řadou nových tratí. Jak tyto změny hodnotíš?

Gajser: Sezóna 2019 bude velmi dlouhá a obtížná. Dvacet závodů je vážně hodně. Ale je to pro všechny stejné a já přemýšlím jen nad tím, abych udělal vše pro 100% výsledek v každém závodu GP...

zdroj: Bandiera a scacchi.com

zdroj foto: BS-MX.cz