SP Biatlon: Markéta Davidová doběhla třetí ve vytrvalostním závodu na 15 km ve Slovinské Pokljuce

06.12.2018....

Biatlonistka Markéta Davidová skončila na úvod sezony třetí ve vytrvalostním závodu ve Slovinské Pokljuce a poprvé v kariéře se ve Světovém poháru dostala na stupně vítězů. Letošní juniorská mistryně světa ve stíhačce prohrála jen s vítěznou Julijí Džymovou z Ukrajiny a Monikou Hojniszovou z Polska. K velké radosti Slovenského biatlonu skončila čtvrtá Paulina Fialková.

Dosud nejlepším umístěním jednadvacetileté Davidové mezi elitou bylo patnácté místo ze sprintu na únorové olympiádě v Pchjongčchangu. V seriálu SP byla dosud nejvýše 28. ve sprintu v Ruhpoldingu. Vytrvalostní závod ve SP jela poprvé v životě, předtím si ho na vrcholné úrovni zkusila na olympiádě. Její úspěch je o to pozoruhodnější, že jí v neděli nevyšel závod smíšených štafet.

Z českých závodnic bodovaly ještě 26. Eva Puskarčíková a 38. Veronika Vítková.