Sobotní kvalifikace na GPMX v Německu

28. 7. 2013....

Více jak žhavou výhen, než motokrosovou pistu připomínala kvalifikační sobota při třináctém dílu seriálu MXGP. V areálu silničního okruhu Lausitzring.Odpolední teploty byly na hranici akceptování.Vzduch 40 a asfalt 57 st..

V úvodním volném treninku MX2, diváky nejvíce zaujal Jeffrey Herlings z Nizozemska vedouci muž dosavadního průběhu šampionátu.Když nazjištně přiběhl na pomoc Alessandro Lupinovi z Itálie na Kawasaki. Lupinovi zústala zapříčená noha pod jeho motocyklem.V samotné kvalifikaci,nenechal Jeffrey nikoho na pochybách,že je absolutním králem MX2 a zvítězil s náskokem dvaceti pěti sekund, před svým týmovým kolegou KTM Red Bull Factory Teamu Jordi Tixierem z Francie. Třetí skončil Herlingsův krajan Glenn Coldenhoff.

V MX1 Vyhrál systémem start - cíl Brit Tommy Searle, na druhém místě skončil Paulin. Výborně odstartovala jediná Německá naděje na úspěch Max Nagl ten bohužel ve třetím kole upadl a na konec dojel na šestém místě.Vedoucí muž MX1 Cairoli odstartoval devátý, aby nakonec skončil třetí za vítězným duem borců na Kawasakách.