Lední hokej: Kometa Brno se po výhře v Mladé Boleslavi vrací do čela Tipsport extraligy

23.10.2017....

Hokejová Tipsport extraliga nabrala obrátky a nedělní odpoledne a podvečer patřil v extraligových městech 16. kolu nejvyšší hokejové soutěže. Hráči brněnské Komety zavítali do středních Čech, do Mladé Boleslavi. Dnešní utkáni se neslo v rámci velkých oslav Mladoboleslavského hokeje, když místní hokejový klub slaví 110. výročí založení.

Hned v samotném úvodu zápasu, v 19 sekundě, se do obrovské šance dostal domácí útočník Klepiš, ale jeho střelecký pokus vyrazil dnes v brance Komety chytající Vejmelka. Poté se v šancích ocitli i brněnští Hruška a Mallet, ale rodáka z Floridy v brance Boleslavi Maxwella nepřekonali. V druhé části první desetiminutovky se přeci jen hrálo před brankou hostí, ale jejich obrana byla pozorná. Největší šance hostů přišla ve 12. minutě, kdy Mallet tvrdě vypálil přes clonu bránících hráčů, ale trefil domácího gólmana, poté se k dorážce dostal Erat, ale i po jeho střele byl stav stále 0:0. V 15. minutě se do obrovské šance dostal opět Klepiš, ale jeho 100% gólovou šanci zneškodnil Vejmelka. V 19. minutě si brněnský Svoboda pohotově našel odražený puk a vyslal na bránu Bruslařů tvrdou ránu, kterou Maxwell s problémy vyrazil. 22 sekund před koncem první třetiny se domácí Pacovský se Žejdelem ocitli v šancích, které ale nevyužili. Stav po 1. třetině byl tedy 0:0.

Druhou třetinu začali lépe hosté z Brna. Hned v prvním střídání vyšel gólově na prázdno Erat. Domácí poprvé vyzkoušeli Vejmelkovu pozornost na konci 22. minuty. V průběhu další části byli mírně lepší Brňané, největší šanci 2. třetiny měl Krejčík, když tvrdou pumelenicí trefil masku Maxwella, která mu ulítla z hlavy. Podobnou situaci musel řešit po Emingerově pokusu Vejmelka, ale i on vyrazil střelu maskou, ovšem zde hra pokračovala dál. Poté se opět hráči Komety ocitli před Maxwellem, ale Zaťovič po přihrávce Erata neprostřelil domácího brankáře. V 38. minutě se k nevídanému sólu odhodlal Bartejs, ale ani on nenašel volnou skulinku v Maxwelově výstroji. V 38. minutě Hruška zůstal schovaný za obranou Boleslavi, načež dostal fantastickou nahrávku a sám se řítil na Maxwella, kterého však nedokázal ač tísněn prostřelit.

Do třetí části hry vstoupili lépe domácí a hned od samého úvodu sevřeli soupeře v jejich obraném pásmu. Ve 43. minutě Orsava zatáhl kotouč před bránu Komety a posunul jej Klepišovi, ten ale nestihl zakončit přes beton Vejmelky. Následně pálil vedle Říha. Posléze si domácí zahráli tři po sobě jdoucí přesilové hry. Ta hned první byla z jejich strany nejvydařenější. velké šance postupně nevyužili Orsava, Říha a Urban. V druhé přesilovce již tak domácí aktivní nebyli. Nejnebezpečnější střelu Klepiše kryl ve své lapačce skvělý Vejmelka. No a ve třetí přesilovce, která se odhehrála na přelomu 3. třetiny domácí dvakrát doslova zkolabovali. Poprvé se za vyhozeným pukem za domácí branku vydal Vincour, vypíchl puk jednomu z domácích obránců, ale jeho obtočení z poza branky gólem ještě neskončilo. Hosté se ale ještě v témže oslabení radovali z gólu. Mallet vybojoval na pravém mantinelu kotouč a posunul jej na střed, kam si mezi kruhy sjel Zohorna a tvrdou ranou do horního rohu překonal Maxwella. Následně hráči Komety výborně bránili střední pásmo a nepouštěli domácí do prostoru své svatyně. Když utkání dospělo ke konci, odvolali domácí brankáře a pokusili se cca minutu a půl hrát v šesti proti pěti. 29 sekund před koncem se na ledě mladoboleslavského stadionu rozhodlo. Vincour vyvezl puk do útočného pásma a přihrál doleva Dočekalovi, jenž neměl problém trefit odkrytou bránu. 0:2. Kometa Brno se po 16. odehraném kole vrací na 1. místo o skóre před Třinec.

Fakta o utkání

Branky a nahrávky: 51. H. Zohorna (Mallet), 60. Dočekal (Vincour). Rozhodčí: Pavel Hodek, Alexander Pavlovič – Tomáš Brejcha, David Jelínek. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3876. Střely na branku: 31:33. Zblokované střely: 6:5. Hity: 13:11. Vhazování: 41:28. Průběh utkání: 0:2. Hráči utkání: Brandon Maxwell - Karel Vejmelka.

Sestavy

BK Mladá Boleslav: Maxwell – Kotvan, J. Říha, Hanzlík (C), Knot, Němeček, Stříteský, Eminger – Lenc (A), P. Holík, Klepiš (A) – Orsava, Žejdl, Pacovský – Martin Procházka, P. Musil, Urban – P. Kousal, T. Knotek, Pabiška.

HC Kometa Brno: Vejmelka – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), Nahodil, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Mallet, Hruška, H. Zohorna – Dočekal, V. Němec, Haščák.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta: Dnes rozhodlo naše neproměňování přesilovek a v nich obdržený gól. V tom jsme si vyměnili role z prvního duelu, kdy jsme my rozhodli při přesilovce Komety, dnes to bylo obráceně. Myslím si, že jsme viděli bojovné utkání se šancemi na obou stranách, výborně chytali oba gólmani. Zápas jsme si sami prohráli v závěru těmi neproměněnými přesilovkami a obdrženým gólem při jedné z nich.

Petr Haken: Myslím si, že pro nás to byl další hrozně těžký zápas, bylo těžké se prosadit v útočné fázi. Myslím si, že domácí dobře bránili, byli nepříjemní. Ve druhé třetině už jsme to naklonili na svoji stranu a myslím si, že tam jsme už branku mohli dát. Ve třetí třetině nás zbrzdila tři oslabení po sobě, kdy se Boleslav dostala hodně do hry. Musím ale pochválit hráče, kteří na ta oslabené chodili. V posledních zápasech jsme v oslabeních dostávali hodně gólů, dneska jsme to ale zvládli a navíc jsme byli odměněni tím, že rozhodující gól padl právě při našem oslabení. Zvládnutí těch oslabení bylo určitě klíčové.