Lední hokej: HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 4:5 v prodl. (3:0, 1:3, 0:1 - 0:1)

09.10.2017....

V šlágru jedenáctého kola Tipsport extraligy zavítali hráči Komety Brno na horký led Škody Plzeň. A úvod měla jako ze zlého snu. V 6 minutě si Plzeňáci zahráli přesilovou hru k puku se dostal Mertl a bylo to 1:0. Indiáni si posléze vytvořili tlak, který pramenil v 8. minutě v druhý gól, který dal Mertl. Ve 12. minutě to bylo z pohledu domácích jako v pohádce, když nejlepší střelec extraligy Kubalík potvrdil své kvality a 3:0. Tak také skončila 1. třetina, když si ještě jak Plzeň, tak pomalu rozjíždějící Brno vytvořilo šance ovšem bez gólových efektů. Kometě se v samotném závěru třetiny povedlo dostat puk do branky. Jakub Krejčík vypálil od modré čáry a kotouč zapadl k tyči plzeňské klece. Jenže Krejčíkovu branku rozhodčí neuznali pro domnělé postavení Malleta v brankovišti. Po již zmíněné situaci musel střídat domácí brankář Hylák, neboť byl otřesen po ataku od jednoho ze svých spoluhráčů. Do branky musel jít Sochůrek. Po první třetině tak Kometa prohrávala na ledě Plzně 0:3.

2. třetina byla jako přes kopírák, ale oba týmy si vyměnili role. Kometa totiž během 10. minut dokázala nemožné a na západě Čech dokázala vyrovnat. Jako první si vzal režii utkání do svých Erat, když využil pohotovou střelou z mezikruží přesilovku 3:1. Kometa začala působit výrazně aktivněji, když se do šancí dostali Zohorna a Vojtěch Němec oba ale své šance neproměnili. Až ve 27. minutě se prosadil po přihrávce Čermáka golfákem Svoboda, který v loňské sezóně právě působil v Plzni, 3:2. Vyrovnávací gól na sebe nenechal dlouho čekat. Vojtěch Němec v polovině utkání vybojoval kotouč u hrazení, narazil si s Janem Štenclem a svou akci zakončil vymícháním brankáře domácích - 3:3! Za nedlouho se ke střele dostal Čermák, ale jeho střela jen orazítkovala horní tyč domácích. Následně se neprosadili v dorážkách v těsné blízkosti brankoviště Mallet a Štencel. Bohužel pro Brno byl výsledek stále nerozhodný. Domácí dostali na konci třetiny k dispozici přesilovou hru, ve které si vzali vedení zpět. Střelu Petra Kadlece tečoval před Čiliakem Mertl a usměrnil kotouč k tyči brněnské branky 4:3. Brňanům se ještě naskytla možnost srovnat, ale Štencel svůj bekhendový pokus nevypiloval k dokonalosti a do kabin se šlo za stavu 4:3 pro Škodovku.

Ráz 3. třetiny byl podobný té druhé, když si Kometa vedla nesmírně aktivně a velice brzy si zahrála přesilovku. Před brankou Sochůrka se dobře zorientoval Zaťovič, přistrčil puk k levé tyči Svobodovi a ten se prosadil podruhé v utkání 4:4. V další šanci zápasu bylo opět Brno, kdy vyjetý plzeňský brankář Sochůrek, Malletovi změnil směr puku, který by jinak zakončoval do prázdné branky. Ještě v poslední minutě rozhodčí vyloučili domácího hráče, ale Vincour dobře chytajícího Sochůrka nepřekonal. V poslední šanci základní hrací doby byl Kubalík, ale ani on Čiljaka v brance Komety nepřekonal. Tudíž se šlo do 5. minutového prodloužení.

Prodloužení nemělo dlouhé trvání, hned v první minutě nastaveného času si vzal kotouč Erat a přesnou ranou si Kometa veze z Plzně vítězství.

Ohlasy trenérů:

Jiří Hanzlík (Škoda Plzeň): První část byla jasně pro nás, pak naopak. Závěr byl bohužel ovlivněn neznalostí našeho hráče při vyloučení v závěru i neproměněným nájezdem Dominika Kubalíka. Výsledkem je prohra v prodloužení, místo tří máme jeden.

Libor Zábranský (Kometa Brno): Zápas byl pro nás na dvě části. První třetina nám nevyšla, Plzeň byla lepší, důraznější, produktivní. Druhá část utkání pro nás začala v první minutě druhé třetiny. Bylo vidět, že jsme se začali srážet, vyrovnávat soupeři důrazem a myslím si, že pak jsme se zase my byli lepší. Třetí část byla pohledná pro fanoušky, hodně se bruslilo, vyhrát mohl kdokoliv. Přesilová hra v závěru byla sehraná dobře, početní výhody nám dnes šly. Musím hráčům poděkovat, jak po první části zareagovali a jakou velkou sílu ukázali.

Branky a nahrávky: 6. Mertl (D. Kubalík, Stach), 8. Straka (D. Sklenička, Kindl), 12. D. Kubalík (Pulpán), 40. Mertl (P. Kadlec, D. Kubalík) – 22. M. Erat (J. Krejčík), 27. T. Svoboda (L. Čermák, Vincour), 30. V. Němec (Štencel), 43. T. Svoboda (Zaťovič, M. Erat), 61. M. Erat. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 7111. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:5.

HC Škoda Plzeň: Hylák (20. Sochůrek) – Moravčík, Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec (C), Pulpán, Jones – Schleiss, Mertl, Gulaš (A) – D. Kubalík, Stach, Indrák (A) – Kindl, Kracík, Straka – Hollweg, Preisinger, M. Chalupa.

HC Kometa Brno: Čiliak – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), H. Zohorna, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, Nahodil, Mallet – T. Havránek.

zdroj: HC Kometa

zdroj foto: ČTK, Václav Šálek