Lední hokej: HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

17.10.2017....

Ve 14. kole Tipsport extraligy ledního hokeje zavítala Kometa Brno po nedělním utkání na západě Čech v Litvínově, na samý východ republiky, a to do Třince. Nejvyšší hokejová soutěž vstoupila tímto kolem do své druhé čtvrtiny. Na začátku záři se oba celky letos potkaly poprvé. V Brně Kometa zvítězila 5:4 po samostatných nájezdech, když jak už letos několikrát prohrávala 2:4.

Dá se říci, že šlo o šlágr kola, protože domácím před zápasem patřila třetí pozice, zatímco hosté z jihu Moravy byli na vedoucí příčce. V brněnské sestavě se stále neobjevil Ondřej Němec, který si dá dle jeho slov ještě od hokeje nějaký čas pauzu.

Již ve 30. sekundě si domácí zahráli přesilovku, když na trestnou lavici za bránění ve hře putoval Hruška. Třinec neodehrál přesilovku vůbec špatně, ale Čiljak v brance hostů byl mužem na svém místě, když vychytal střelecké pokusy Rákose a Ciencali. Domácí přesilovka nakopla a prvních 5 minut bylo v jejich režii. Do první šance hostů se dostal Hruška, ale i domácí gólman Hrubec byl v pohotovosti. V 7. minutě se ve vyložené šanci ocitl domácí Hrňa, ale i jeho koncovka nebyla natolik přesná, aby změnil skóre zápasu. Největší šanci Komety měl ve 14. minutě Svoboda. To přes celé kluziště dokázal projet a zakončit Čermák, k dorážce se dostal Svoboda, ale jeho bekhendová střela jen o centimetry minula poloprázdnou třineckou branku. Na konci 16. minuty si vykoledoval faul na svou osobu Nahodil, když jej sekal Krajíček. Nahodil ale v pádu svou hokejkou podrazil jednoho z hráčů Třince, takže síly na ledě byly vyrovnány. Počet hráčů byl čtyři na čtyři. Do velké příležitosti se dostal Polanský, kterému v poslední chvíli sjel puk z hokejky. V pohledné 1. třetině dominovali oba brankáři, jak třinecký Hrubec, tak brněnský Čiljak, kteří měli několik zákroků, kterými podrželi svá mužstva.

Úvod 2. třetiny měl lepší Třinec, ale brněnská obrana srazila několik jeho stře, takže ani Čiljak nemusel zasahovat. Na druhé straně si ve 22. minutě Kometa zahrála první přesilovku, ale Hrubce prakticky neohrozila. Po návratu Adámka na led se Třinec usadil v útočném pásu, z čehož vyústila přesilová hra, kterou využil v polovině 27. minuty Hrňa (1:0). Když se zdálo, že domácí přebírají otěže zápasu do svých rukou, přišel protiútok dva na jednoho. Gól Komety vstřelil Mallet, který dostal exkluzivní přihrávku od Nahodila a trefil poloprázdnou třineckou svatyni (1:1). V polovině 2. třetiny si opět Třinec zahrál přesilovku, když byl na 2 minuty vyloučen Haščák. 10 sekund před jeho návratem na led se Třinec radoval z gólu podruhé. Branku vsítil Martin Růžička, když jej přihrávkou napříč třetinou našel Hrňa (2:1). Vlastně z dalšího protiútoku Komety přišel faul domácích. Ještě v ponechané výhodě se k puku dostal Hynek Zohorna, ale ve slibné šanci nedokázal z blízka přehodit beton Hrubce. Po hrubé chybě v brněnské rozehrávce se do brejku dostal Růžička, ale Čiljak jeho střelu vyrazil do bezpečí.

3. třetina začala tlakem Brna, když si zahrálo přesilovou hru. I když se Brňané dostali do několika příležitostí, žádná nebyla tak nebezpečná, aby překonala Hrubce. Na konci 43.

minuty se na trestnou lavici opět usadil domácí hráč. Nyní to byl Irgl. Hráči Komety sice kombinovali v útočné třetině, ale k výraznějšímu zakončení se dostal jen Erat. Ovšem bez gólového efektu. Ve 45. minutě našel Kovařík Růžičku, který našel volné místo pod betonem Čiljaka (3:1). V dalším průběhu první poloviny 3. třetiny si Kometa vytvořila optický tlak, který ale končil na dobře zformované obrané hře třineckých hráčů. V 50. minutě se do brejku dostal Irgl, ale jeho střelecký pokus hostující gólman ve spolupráci z vracejícími se obránci zlikvidoval. V 57. minutě se ve velké příležitosti ocitl brněnský Hynek Zohorna, ale ve vyložené šanci minul svatyni domácích.

Branky a nahrávky: 27. Hrňa (Marcinko, M. Doudera), 32. Martin Růžička (Hrňa, Rákos), 46. Martin Růžička (O. Kovařčík, Marcinko), 60. Martin Růžička (Rákos) – 29. Mallet (Nahodil, Gulaši)