Lední hokej: HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 7:2 (1:0, 2:2, 4:0)

07.10.2017....

V 10. kole Tipsport extraligy ledního hokeje přijel do největšího moravského města, Liberec. Tudíž brněnští diváci byli svědky zápasu dvou posledních finalistů loňské sezóny. Po devíti kolech patřilo Bílím Tygrům Liberec deváté místo a domácí Kometě místo na samém čele tabulky.

Brněnský tým se musel obejít bez jedné z největších opor zadních řad Ondřeje Němce. První třetina začala v podání obou týmů se zajištěnou obranou hrou. První větší událostí bylo vyloučení Čermáka v sedmé minutě, ale o necelou minutu, se na straně Liberce posadil na trestnou lavici Lakatoš, který si vykoledoval i desetiminutový osobní trest. Následně se přeci jen do hry více dostávala Kometa, když si vytvořila několik šancí, ale Will v brance Severočechů byl tam, kde měl být. V 16. minutě se DRFG Aréna rozburácela poprvé, když se v nádherné akci prosadil tandem Zaťovič-Erat a druhý jmenovaný si doslova Willa vychutnal excelentním blafákem. V 19. minutě si zahráli přesilovku hosté, to na trestnou zavítal Svoboda. Paradoxně se ale do šancí dostala Kometa a dvě šance Zaťoviče doslova volali po gólu, ale Will byl tentokrát nepřekonán.

Druhá třetina začala dohrávanou přesilovkou Liberce a jednu sekundu před návratem Svobody led se mu podařilo vyrovnat. Střelcem z poměrně těžkého úhlu byl Bakoš. Posléze se Liberec dostal do velkého tlaku, k němuž mu pomohl i brněnský Malec, který byl vyloučen, když ztratil na útočné modré čáře puk a nezbylo mu, než zatáhnout za záchranou brzdu. Ač se Kometa dokázala početní převaze ubránit, přišel o devatenáct sekund později trest v podobě druhého gólu Liberce. Plutnar poslal kotouč mezi kruhy, kde se vyskytoval Ordoš a na jeho svižnou ránu doprostřed brány neměl Čiliak protizbraň. Prvních deset minut patřilo Bílým Tygrům, ale domácí se nevzdali a šli do boje. Ve třicáté druhé minutě ještě gól ve Willově brance nebyl, protože Krejčíkova bomba orazítkovala tyč jeho svatyně. To se změnilo v šestatřicáté minutě, kdy se téměř vyprodaná hala radovala z vyrovnání. Kometa totiž využila přesilovku Erat si najel do své typické pozice, hledal prostor pro svého spoluhráče a našel ho. Vincour vypálil ihned z první a překonal Willa. Liberec byl rázem pod velkým tlakem Komety, kterou vyrovnání nakoplo. Will musel vytáhnout hned tři zákroky po tutových šancích. Nejlepší předvedl po ráně Dočekala. Lapačka hostujícího mága předvedla fantastický semafor, kdy chytil další vyloženou šanci. Zápas přiváděl do varu nejen diváky, ale i hráče Ve třicáté osmé minutě jde Kometa do vedení. V oslabení se do brejku dostal Zaťovič a nedal mladému Willovi střelou mezi nohy šanci. Skvělou přihrávku mu vyslal Erat. Po dvou třetinách byl stav 3:2.

Třetí třetina začala tak jak skončila, tedy velkým tlakem Komety. K tomu jí pomohla ve čtyřicáté přesilovka, kdy na lavici hanby usedl Ordoš. Ještě v téže minutě Kometa vstřelila branku! Gól, o kterém se bude ještě asi chvíli mluvit a diskutovat. Před Willem se v brankovišti utvořila valná hromada, Vincour byl natlačen Špačkem do brankáře, toho povalil k zemi a hra pokračovala. dál. Krejčík poté vypálil od modré a prakticky trefil prázdnou bránu, protože Will byl v tu chvíli dezorientovaný. Sudí ukázali, že branka platí. Kometa tak využívá přesilovku. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se domácí hráči a diváci radovali z pátého gólu. Haščák využil třetí brněnskou přesilovku, když střelou do protipohybu nedal Willovi šanci. O minutu později se hokejem bavící DRFG Aréna radovala po šesté. Pohlednou přihrávkou našel Svoboda Haščáka, který v prostoru před brankou nezaváhal. Proti rozjetému Brnu neměli Liberečtí šanci a poměrně často jim tekly nervy a začali se schylovat k provokacím. Brňané ale kontrovali tou nejlepší možnou odpovědí a zvýšili vedení na 7:2. To dostal milimetrovou přihrávku Vojtěch Němec od Haščáka a nedal Willovi neději, aby zabránil doslovnému debaklu druhého nejlepšího týmu uplynulé sezóny. Utkání do té doby mělo téměř vše mimo většího pěstního souboje, který ale nakonec přišel. Liberecký Vantuch vyzval k bitce o více jak hlavu menšího Haščáka, který se ale nedal a boj skončil smírem. Hosté hráli dvě třetiny vyrovnaný hokej, šance byly, ale Čiliak dokázal svůj tým podržet. Pak už jen úřadovala Kometa, která bere tři body do tabulky a nadále vede extraligovou tabulku.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 7:2 (1:0, 2:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 18. M. Erat (Zaťovič), 36. Vincour (M. Erat, Krejčík), 38. Zaťovič (M. Erat), 42. Krejčík (Zaťovič, M. Erat), 43. Haščák (Štencel, J. Hruška), 45. Haščák (T. Svoboda), 52. V. Němec (Haščák) - 21. Bakoš (Bulíř, Ševc), 26. Ordoš (Plutnar, Vantuch). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík - Komárek, D. Jelínek. Vyloučení:9:10, navíc Haščák - Lakatoš, Vantuch všichni 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7485.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – T. Svoboda, V. Němec, Haščák – Dočekal, L. Čermák (C), Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna.

Bílí Tygři Liberec: Will (Stezka) – Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Plutnar, Derner, Pyrochta, Havlín – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Lakatoš – Jašek, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Vantuch, Bartovič – Hrabík, D. Špaček, Jeník.

Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Komárek, Jelínek

zdroj: HC Kometa