Lední hokej: 48. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje 2017/2018 HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 0:2

06.02.2018....

Poslední zápas před dlouhou reprezentační pauzou Kometa zvládla na jedničku. Souboj o čtvrté místo extraligové tabulky rozhodla první třetina, ve které Brňané vstřelili Malletem a Hynkem Zohornou dvě branky a zbytek utkání skvěle odbránili. Navíc brankář Marek Langhamer si připsal druhé čisté konto v sezóně za osmadvacet úspěšných zákroků.

Zajímavá první třetina nabídla vyrovnaný hokej plný šancí a také dvou gólů na brněnské straně. Do první akce se hosté vydali v 7. minutě a hned to byl gól. Skvělou kličkovanou předvedl Alexandre Mallet, po jehož bekhendové střele do víka se Kometa mohla poprvé radovat - 0:1. Domácí se snažili o vyrovnaní, byli častěji nastěhovaní ve své útočné třetině, ale vše pochytal gólman Brna.

Kometa se dokázala vymanit z menšího tlaku soupeře a v závěru třetiny předvedla další gólovou akci. Nečas z pravé strany mantinelu našel Hynka Zohornu, který střelou z první překvapil Dolejše - 0:2. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

I druhá část nabídla pohledný hokej. Kometa se soustředila na obranu podpořenou jistým gólmanem a zároveň si vytvářela dobré příležitosti. Největší měla dvojice Kratochvíl - Vincour, poté i od modré střílící Štencel, ale gólman Vítkovic byl na svém místě. Třetí gól Komety byl blízko, i v první početní výhodě měl Dolejš co dělat, ale dokázal v těžkých chvílích odolat. Na druhou stranu i domácí několikrát pozlobili Langhamera. Největší tutovku měl v oslabení Zdráhal, leč jeho bekhendový pokus skončil mimo.

Třetí část probíhala ve svižném tempu, čas běžel, hrálo se prakticky bez přerušení, což Kometě muselo vyhovovat. Vítkovice si po celou třetinu nebyly schopny vytvořit si soustavnější tlak, hosté dobře bránili a k tomu i několikrát zahrozili. Aktivní Vincour trefil z dobré pozice tyč, Holíka vychytal Dolejš. Zodpovědný výkon Komety slavil úspěch, defenziva i podruhé v sezóně neinkasovala v Ostravě branku a Marek Langhamer si připsal druhé čisté konto v tomto ročníku.

Fakta zápasu

Branky a nahrávky: 7. Mallet (Nečas, R. Zohorna), 20. H. Zohorna (Nečas, Štencel).

Rozhodčí: Hribik, Kika - Hlavatý, Tošenovjan.

Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0.

V oslabení: 0:0.

Diváci: 8544.

Střely na branku: 28:27.

Průběh utkání: 0:2.

Hráči zápasu: Samson Mahbod - Martin Nečas.

Sestavy

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Urbanec, Sloboda (A), Hrbas, D. Krenželok, Výtisk (A), Trška – Olesz (C), Lev, Dej – Szturc, Mahbod, Š. Stránský – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský, T. Jáchym, Pytlík – Blaško.

HC Kometa Brno: Langhamer – J. Krejčík, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Mallet – Vincour, Hruška, P. Kratochvíl – R. Zohorna, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček.

Ohlasy trenérů

Pavel Trnka (HC Vítkovice): Měli jsme v první třetině velké šance, tlačili se do brány, jenže jsme udělali chyby a soupeř je potrestal. Od druhé třetiny zápas jen tak plynul, volně pokračoval a prakticky nic moc se nedělo. Hráči se možná viděli na dovolené a nevytvořili se žádný tlak ke snížení výsledku.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Paradoxně jsme vyhráli první třetinu 2:0, ale měli jsme k naší hře hodně výhrad, především v obraně jsme soupeři nabízeli šance. Ve druhé třetině se to zlepšilo, přestáli jsme oslabení a hráli dobře v obraně. V poslední třetině jsme měli šance, trefili i tyčku. Řekl bych, že výsledek jsme pozorně kontrolovali až do konce, v klíčových momententech nás podržel Langhamer.