Lední hokej: 45. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje 2017/2018 HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:4 po prodloužení

30.01.2018....

Šlágr kola nabídl parádní hokej a ještě větší zápletku. Kometa v utkání dvakrát vedla, deset minut před koncem prohrávala, ale šest vteřin před vypršením řádné hrací doby vyrovnala Eratem a poslala duel do prodloužení. V něm zaúřadoval Martin Nečas, který svým druhým gólem rozhodl neuvěřitelně dramatický zápas. Do Brna si tak komeťáci vezou velmi cenné dva body!

Utkání mezi Spartou a Kometou začalo slavnostně. Jedno střídání v dresu Pražanů absolvoval František Ptáček, mimochodem i bývalý bek Komety. Pro něj to bylo 1210 utkání v kariéře. A právě jeho domácí spoluhráči poprvé zaměstnali Čiliaka, v přesilovce pálil nebezpečně Buchtele. Sparta byla v první části aktivnější, vypracovala si tři přesilovky a hned osmnáct střel, ale obětavá brněnská defenziva napřipustila žádnou změnu ve skóre. Naopak, na začátku 7. minuty se do rychlého brejku řítila dvojice Hynek Zohorna a Martin Nečas a druhý jmenovaný špičkou hole pověsil kotouč parádně do sítě - 0:1.

Kometa hrozila i nadále. Tutovku měl Leoš Čermák, dobře střílel Haščák a také novic v brněnské sestavě Holík, jenže všechny tyto velké šance zůstaly nevyužity. Pohledná první třetina tak patřila výsledkově moravskému mužstvu. Na pořádnou šanci se ve druhé třetině čekalo do 26. minuty a bohužel z toho bylo vyrovnání. Mikušovo nahození tečoval Petr Vrána a puk přeskočil Čiliakovy betony - 1:1. Brněnský gólman i nadále předváděl jistý výkon a podržel tým při pokusu Černocha.

Vidět byl i Petr Holík, který mířil na bránu ve dvojici se Zaťovičem. Celou akci vzal na sebe a Aittokallio musel vymrštit svou lapačku. Střelecká aktivita Sparty neustávala, ale Kometa bojovným výkonem dokázala vyrovnaný stav udržet do konce druhé třetiny.

Do té třetí nastoupila lépe modrobílá sestava, která zahrozila Haščákem, ale jeho pokus na zadní tyč minul bránu. O pár chvil později bylo v brněnském táboře veselo. Erat poslal přihrávku mezi kruhy na Hynka Zohornu, který propálil finského brankáře - 1:2. Hosté drželi vedení do 51. minuty, před Čiliakem se vytvořila skrumáž a poskakující puk dokázal uklidit do sítě Jiří Černoch - 2:2.

O dvě minuty později šla Sparta poprvé v zápase do vedení. Chybnou rozehrávku vystihl na modré čáře Richard Jarůšek a jeho rána zapadla do brněnské klece - 3:2. Už se zdálo, že je rozhodnuto, neboť Sparta hrála v posledních dvou minututách přesilovku. Ovšem Kometa má Martina Erata. Poslední šanci na vyrovnání využil střelou bekhendem a šest vteřin před koncem základní hrací doby poslal duel do prodloužení - 3:3.

To trvalo pouhých patnáct vteřin. Martin Erat poslal kotouč jako na zlatém podnose pro Martina Nečase a ten druhým gólem zápasu poslal Aittokalliovi navštívenku pod víko - 3:4. Dva body tak putují po strhujícím zápase pro brněnskou Kometu.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Nedvěd: Ukázali jsme, že můžeme hrát s top týmy. Hráli jsme s Plzní o gól, dnes jsme se dostali z nepříznivého stavu až do vedení, které jsme bohužel netaktickou hrou v posledních vteřinách ztratili. Pak jsme nešťastnou shodou okolností inkasovali i rozhodující gól. Hráč Brna zlomil hokejku, šel střídat a ten, který jej nahradil, nám zůstal za zády a nebyl pokrytý. Během dvaceti vteřin jsme ztratili vyhraný zápas, což je škoda, protože kluci chtěli, byli koncentrovaní a bojovali.

Kamil Pokorný: V první třetině jsme dali gól, ale měli jsme zbytečná vyloučení. Musím ale kluky pochválit, oslabení dnes hráli výborně. Ve třetí jsme sehráli výborně přesilovku, dostali se do vedení, ale pak přišly dvě chyby a Sparta se dostala do vedení. Na klukách ale bylo cítit, že chtějí uspět. Myslím, že díky tomu se nám podařilo odjet a šest vteřin před koncem vyrovnat. A poté i strhnout vítězství na svou stranu v prodloužení. Je to důkaz toho, že mužstvo má charakter.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 26. P. Vrána (Mikuš, Jarůšek), 51. Černoch (T. Pavelka, Řepík), 53. Jarůšek – 7. Nečas (H. Zohorna, Mallet), 46. H. Zohorna (M. Erat), 60. M. Erat (Zaťovič, H. Zohorna), 61. Nečas (M. Erat).

Rozhodčí: Fraňo, Šír – Lederer, Gebauer.

Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1.  V oslabení: 0:0

Diváci: 11 054.

Střely na branku: 46:19.

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 3:4.

Hráči zápasu: Richard Jarůšek - Hynek Zohorna.

zdroj: HC Kometa Brno