Lední hokej: 36. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje 2017/2018 HC Kometa Brno-Bílí Tygři Liberec 3:2

03.01.2018....

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Taková je bilance Komety za posledních osm dnů. Na Brňany čekal ve středu v repríze loňského finále Liberec, kterému se venku v letošní sezóně příliš nedaří. Domácí vedli po dvou třetinách zaslouženě 3:1, byli aktivnější a střelecky nebezpečnější. Jenže ve třetí části Tygři snížili Kvapilem a bojovali o vyrovnání. Brněnská defenziva včele s Čiliakem větší drama ovšem nepřipustila. Kometa tak získala tři body, v pátek ji čeká doma Plzeň, v neděli opět doma Olomouc.

Domácí Kometa začala první novoroční utkání roku 2018 velkým tlakem. Už ve čtvrté minutě měl úvodní gól na holi Martin Erat, ale Will dokázal zaklapnout betony. Do vedení šli ovšem hosté. První šanci si vytvořili ve své přesilovce a po smolné teči Ondřeje Němce se dostal kotouč do sítě. Branka byla připsána Lukáši Krenželokovi - 0:1. S brněnským týmem to však rozhodně nezamávalo. Střelecky byli Brňané aktivnější, na Willa vyslali celkem sedmnáct pokusů.

K brzkému obratu ve skóre zaveleli Martinové - Erat s Dočekalem. Nejprve krásnou přihrávku zpoza brány poslal Hruška na Martina Erata, který propálil libereckého strážce. Uběhla pouze minuta a tři vteřiny a pro změnu Martin Dočekal z podobné pozice zapíchl do liberecké brány druhý kolík - 2:1. Šance Komety narůstaly, na Willa se valila záplava pokusů, ale více se už v této části hry nestalo.

I ve druhé části hry byla Kometa lepším týmem. V přesilovce nebezpečně pálil Ondřej Němec, pravý beton Willa zabránil jasnému gólu. Ten však přeci jen přišel. Ve 28. minutě zafungovalo napadání brněnské dvojice Mallet - Dočekal. Druhý jmenovaný přihrál před bránu na Jana Štencela, který se dostal před Willa a bekhendem dopravil puk do sítě. Pro brněnského beka to byl první gól v sezóně - 3:1.

Největší šanci Liberce měl ve druhé třetině Marek Kvapil, ale bývalý hráč Komety z dobré pozice přestřelil. Skórovat se nepovedlo v oslabení ani Zaťovičovi, jenž jel sám na hostující bránu. A tak se šlo do kabin za příznivějšího stavu pro moravský tým. Ten mimochodem znovu přestřílel svého soupeře.

Ve třetí třetině Liberec dokázal snížit. Ve 47. minutě dostal přihrávku na zadní tyč Marek Kvapil a jeho střela skončila za zády Čiliaka. Liberec v závěru zápasu tlačil, ale Kometa hrála v obraně zodpovědně, Čiliak pochytal několik pokusů a pomohl svému týmu ke třem bodům. Pro Brno je to tak čtvrtá výhra v řadě. Nahuštěný domácí program pokračuje v pátek (Plzeň) a v neděli (Olomouc).

Ohlasy trenérů:

Kamil Pokorný: První třetina byla z naší strany exceletní, asi jedna z nejlepší v sezóně. I když nás stále trápí produktita, hráli jsme kvalitní hokej a vedli po dvou třetinách zaslouženě 3:1. Ve třetí části hrál soupeř vabank, začal dobře napadat, prohrávali jsme osobní souboje. Chtěli jste hrát na brejky, některé náznaky jsme měli, ale hrálo se nadoraz až do konce. Ocenil bych výkon celého týmu a brankáře Čiliaka. Díky tomu jsme udrželi těsné vítězství.

Karel Mlejnek: Přijeli jsme do Brna s respektem k soupeři. Věděli jsme, že je Kometa silná a výsledkově se zvedá. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, soupeř ale po našich chybách převzal iniciativu a jasně dominoval. Díky Willovi byl výsledek pouze o gól. Hra se v polovině utkání srovnala a troufám si říct, že v poslední třetině jsme byli lepší, ale kýžený bod jsme bohužel nezískali.

Statistiky zápasu:

Branky a nahrávky: 14. M. Erat (Hruška, J. Krejčík), 15. Dočekal (L. Čermák), 28. Štencel (Dočekal, Mallet) – 7. L. Krenželok (Bakoš), 47. M. Kvapil (Lakatoš).

Rozhodčí: Lacina, Pražák – Frodl, Komárek.

Vyloučení: 2:2.