Jean Michel Bayle v Lokti testoval Hondu 250 CRF 2014

9. 8. 2013....

Honda Motocross World Team byl nadšen, že mohl minulý týden na GPMX České republiky pozvat legendu nejen motokrosu, ale i silničních motocyklových závodů Jean Michel Bayla, následovaný představením motocyklu 250 CRF 2014 novinářům a předstasvení jízdy JMB na loketské trati.

Jean Michel Bayle dvojnásobný mistr světa a třínásobný vítěz AMA motocrossu a AMA supercrossu následně přesedlal na silniční motocykly, kde startoval v Mistrovství světa 250 a 500 ccm dnešní motoGP, se narodil na jihozápadě Francie v Manosque 1. dubna 1969.

V roce 1988 vyhrál motokrosové Mistrovství světa ve 125ccm a následný  rok 250ccm. V roce, 1990 odcestoval do USA kde se stal vítězem AMA motocrossu ve 250ccm a 500ccm stejně jako v AMA supercrossu.Navzdory kritikům, kteří očekáli jeho selhání při přechodu z nespevněného povrchu na asfalt JMB startoval ve 250ccm a 500ccm dnešní MotoGP z vinikajícími výsledky ( pol position při GP České republiky). Byl také členem vítězného týmu na slavném vytrvalostním závodě Bol d' Or, či legendární 24 hodin v Le Mans.

JMB spojil většinu kariéry s Hondou a několik posledních let motokrosové závody nenavštívil. Proto byl štˇasten, že na něj fabrická Honda nezapomněla.Bývalý šampion byl nadšen, že mohl strávit víkend po boku Evgeny Bobrysheva, který získal své letošní druhé podium.

"Je zajímavé a vzrušujíci se vrátit na závody a vidět co se děje především uvnitř týmu. Přineslo mi to spoustu vzpomínek na dobu kdy jsem na Hondě závodil. Je to jíž dlouho co jsem navštívil motokrosové závody, protože jsem více času trávil na silničních motocyklových závodech". řekl Bayle

''Motokros doma moc nejezdím spíše se svezu na silničnim motocyklu a dnes bylo skvělé se svést na trati mistrovství světa a to zejména před francouzkými novináři, tak i před přáteli. Motokros je fyzicky náročný sport a moje tělo po chvíli řeklo ne.Motocykly se stále zlepšují ale bylo překvapivé, že se na Hondě cítím jako dříve. Motokros dnes je šou a té je mnohem víc jak v mé době". Dodal JMB.

Za dva dny testování si 250ccm CRF 2014 vyskoušelo mnoho jezdců. Nový motocykl by měl jít v Evropě do prodeje v následujících dvou měsících.