Herlings, Garcia Prado a další vítězové MXGP a MX2

24.10.2018....

To co letos dokazoval a dokázal Jeffrey Herlings je něco doslova a do písmene senzačního. Letošní seriál MXGP čítal dohromady dvacet Velkých cen a Jeffrey startoval v devatenácti, když jich s toho sedmnáct dokázal vyhrát. Tím se dokázal posunout v historických tabulkách vítězů jen jedno jediné vítězství za druhého v pořadí Antonia Cairoliho (85 vítězných GP). A je jen otázkou jak dalece bude příští rok touto dobou za historicky nejúspěšnějším jezdcem Stefanem Evertsem (101).

Jeffreyi Herlingosvi bude v roce 2019, 24 let. U žádného sportu, nýbrž u motokrosu nelze nic odhadovat dopředu, ale přeci jen si řekněme, že kdyby byl Herlings stejně úspěšný jako letos stal by se mistrem světa po páté a dotáhl by se na jezdce jako byli Roger De Coster, Eric Geboers, Georges Jobe a Joel Smets.

O kom, se ale téměř nepíše je mistr světa MX2 z roku 2018 Jorge Garcia Prado. Mladý Španěl dokázal za dvě úplné sezóny v mistrovství světa vyhrát patnáct GP a momentálně mu patří páté místo mezi jezdci, kteří v současnosti startují v MXGP nebo v MX2. Nejen Garcia Prado, ale i Clement Desalle (23 vítězných GP) jsou na nejlepší cestě zařadit se již v roce 2019 mezi takové jezdce jakými byli Harry Everts (22), Dave Thorpe (22), Alex Puzar (22), Sten Lundin (22), Rolf Tibblin (22).