BS-MX.cz na fotbalové Bundeslize: RB Liepzig - Bayer Leverkusen 3:0

11.11.2018....

Stejně jako v roce loňském, tak i letos naše redakce BS-MX.cz zavítala do Lipska na fotbalovou Bundesligu. V 11. kole domácí RB Lipsko hostilo tým Bayeru Leverkusen.

Před utkáním patřilo fotbalistům Lipska čtvrté místo a Leverkusenu místo třinácté.

1. poločas

První velkou šanci měli na konci jedenácté minuty hráči Lipska. Do zakončení se dostal nejlepší střelec domácích Werner, ale jeho střela byla zlikvidována slovenským brankářem v dresu Leverkusenu Hradeckým, když míč vyrazil na roh. V patnácté minutě pro změnu zahrozili hosté, Vollandův střelecký pokus byl sražen na rohový kop. Skóre se poprvé měnilo ve 27. minutě. Poulsen dostal míč za středové obránce Leverkusenu a pohotově přehodil Hradeckého, 1:0. Rozhodčí nejprve gól neuznal, ale video rozhodčí jeho výrok změnil. Další velkou šanci mělo Lipsko v 31. minutě, kdy Werner utekl po pravém křídle, ale jeho milimetrovou přihrávku podél malého vápna Kampl poslal těsně vedle. Po delší době, konkrétně ve 36. minutě, se do šance dostali hosté, ale pohotová střela Havertze šla o pár centimetrů nad. Na závěr prvního poločasu vyfasoval žlutou kartu Vohlland z Leverkusenu.

2. poločas

Do druhého poločasu hosté provedli jedno střídání. Ze hřiště odešel Jedvan a přišel Bailey. První potlesk zaplněných tribun přišel v 56. minutě. Poulsen se sice dokázal v pokutovém území uvolnit, ale jeho následnou střelu srazil jeden z hostujících obránců na rohový kop. V 66. minutě přišlo druhé střídání Levekrusenu, odešel Aránguiz, kterého nahradil Kohr. V 68. minutě přišla rychlá akce domácích na jejichž konci byl po přihrávce Sabitzera Klostermann, který střelou po zemi k tyči nedal Hradeckému šanci, 2:0. Třetí střídání hostů přišlo v 72. minutě, ze hřiště odchází Weiser, přišel Alario. V 76. minutě se Werner ocitl v obrovské šanci, ale jeho únik parádně vychytal Hradecký. Prakticky z protiútoku se hosté díky přímému volnému kopu dostali k parádní střele. Baileyho rána letěla přes zeď k pravé tyči, ale Gulácsi jí dokázal vyrazit na rohový kop. Hosté začali hrát více ofenzivně a deset minut po střele Brandta musel Gulácsi opět zasahovat. V 82. minutě střídali domácí, odešel Werner, přišel Laimer. V 85. minutě se v zápase podruhé prosadil Poulsen., když hostující hráč udělal velkou chybu uvnitř svého vápna, když napálil soupeře a míč se tak odrazil k naprosto osamocenému Poulsenovi, 3:0. O minutu nato se individuálně prosadil, ale Hradecký byl tentokrát na místě. V samém závěru došlo ke střídání v týmu RB Lipska, ze hřiště odešli Sabitzer a Kampl, nastoupili Augustin a Bruma. Utkání vyznělo jasně pro domácí, kteří díky vítězství 3:0 poskočili v tabulce Bundesligy na třetí místo, za Borusii Dortmund a Monchengladbach a před Bayern Mnichov. Hosté nadále zůstávají třináctí.

Statistiky utkání:

RB Liepzig - Bayer Leverkusen 3:0

Branky a asistence: 27. Y. Poulsen (Demme), 68. Klostermann (Sabitzer), 85. Y. Poulsen

Žluté karty: 45. Volland (LEV)

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 7:2.

Střely mimo: 4:4.

Rohové kopy: 4:3.