21. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje 2017/2018 HC KOMETA BRNO - HC DYNAMO PARDUBICE 1:2 po prodloužení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

21. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje 2017/2018  HC KOMETA BRNO - HC DYNAMO PARDUBICE 1:2 po prodloužení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

15.11.2017....

Po reprezentační přestávce a úterní předehrávce ve středu pokračovalo ostatními zápasy 21. kolo nejvyšší české hokejové soutěže, Tipsport extraligy 2017/18.

Do města pod Špilberkem přijel další odvěký rival brněnského hokeje, HC Dynamo Pardubice. Těm vstup do sezóny příliš nevychází, když před utkáním okupoval 12. příčku. Pro změnu Kometa byla na druhém místě. V sestavě jihomoravského týmu chyběl kvůli zranění O. Němec. Naopak ve Finsku zraněný, v oblasti obličeje, Krejčík a po extraligovém utkání se Spartou,také zdravotně indisponovaný Nečas nastoupili. Naopak hosté přijeli do Brna kompletní. Ač by se tedy na první pohled mohlo zdát vše ve prospěch domácích, opět se potvrdilo pravidlo, a v hokeji platící dvojnásob, že není nikdo nikdy prorokem. To potvrzuje přesně na den starý příběh, kdy 15. listopadu 2016 Pardubice pohybující se na chvostu tabulky připravily suverénní Kometě vůbec první domácí prohru v sezoně. Východočeši zvítězili 3:2.

Do první šance zápasu se dostali hosté z města perníku. Ve 2. minutě se puk dostal k Tomáškovi, který vyzkoušel ve vyložené šanci Čiliakovu pozornost. Poté se hráči Komety dostali do prostoru branky, kterou hájil Kacetl, ale jejich střely nebyly pro pardubického gólmana nebezpečné nebo je stačili srazit hráči v bílo-červené barvě dresů. Následně ve 12. minutě měli možnost hrát poprvé v zápasu přesilovku hosté, ale největší šanci měli domácí. Na začátku 16. minuty to byli domácí, kteří si zahráli přesilovku, ale ani ta nevedla k prvnímu gólu mače. V 1. třetině jako by se oba týmy po reprezentační pauze rozjížděly do zápasového tempa pomaleji.

V 2. třetině se v první šanci ocitli Brňané, kdy si Eratovu přihrávku málem srazil do branky vracející se pardubický bek. Na začátku 26. minuty se musel poprvé v druhé periodě činit domácí brankář, ale nebezpečnou střelu Treilla dokázal ramenem vyrazit. Poté, se domácí dostali do tlaku, kdy se hosté jen bránili, ale jak už to bývá, přišlo na řadu pravidlo nedáš - dostaneš. Ve 28. minutě Marosz přihrával při rychlém protiútoku, ale puk se od Barinky odrazil zpátky na hokejku pardubického útočníka, který překonal přesouvajícího se Čiliaka. Východočeši dosud vyslali na brněnskou bránu pouze šest střel, přesto šli do vedení. O necelé tři minuty přišla další komplikace pro domácí, když za hru vysokou hokejkou zamířil na trestnou lavici V. Němec. Přesilovkové komando Dynama Rolínek, Marosz, P. Sýkora se sice dostalo do několika nebezpečných situací, ale bránící čtveřice a Čiljak odolala. Pro změnu, když byli na tom hosté po hokejevé stránce lépe, přišel trest v podobě gólu na druhé straně. 114 sekund před koncem 2. třetiny Hruška nahodil puk před gólmana Kacetla a z následné skrumáže se dokázal prosadit Zaťovič. Asistenci si připsali Hruška a Erat. Ještě ve 39. minutě mohli jít hosté do vedení. Francouzský útočník Pardubic Perret projel po pravém křídle a z mezikruží vypálil tvrdou dělovku, kterou Čiljak horko-těžko vyrazil.

3. třetinu zahájila aktivněji Kometa, ale šance Dočekala ani Batrejse góly neskončily. Na konci 43. minuty hostující Vondráček přenechal puk Sýkorovi, který se šikovně protáhl před Čiliaka, jehož tváří v tvář bekhendem nepřekonal. Posléze přišla přesilovka domácích, ale hosté jí celkem v pohodě ubránili. Ve 47. minutě chybovali v rozehrávce hráči Komety. Tomášek zachytil nepřesnou přihrávku, naservíroval puk Perretovi, jenž číhal u tyče, ale zblízka Čiliaka, který se nyní vyznamenal, nepřekonal. O minutu později Dušek z výhodné pozice minul pravou tyč a poté jen kroutil hlavou, že jeho šance neskončila gólem. V polovině 3. třetiny přišla další brněnská přesilovka. Erat našel zcela volného Svobodu, který ve vyložené šanci trefuje Kacetla. V 53. minutě Vincour tvrdou střelou trefil břevno. Následně se domácí kapitán Čermák dokázal uvolnit, ale i jej hostující brankář vychytal. V 56. a 57. minutě hosté dvakrát zahrozili, ale ani oni nezměnili skóre zápasu. V 59. dostala Kometa šanci si zahrát další přesilovku a rozhodnout ještě před případným prodloužením. To se nepodařilo, když 61 sekund před koncem 3. třetiny zamířil na trestnlou lavici domácí Svoboda. A tak přišlo na řadu prodloužení.

Prodloužení začali hosté přesilovkou 4 na 3. A toho dokázali náležitě využít. Na konci 62. minuty Trončinský nabil na modrou čáru Sýkorovi, jenž z první propálil všechno před sebou včetně Čiliaka. A tak si hosté z Brna odváží 2 body. Paradoxně se ale o jedno místo v tabulce propadli a jsou jeden bod před posledním Litvínovem. Kometa zůstává nadále druhá.

FAKTA

Branky a nahrávky: 39. Zaťovič (Hruška, M. Erat) – 28. Marosz, 61. P. Sýkora (Trončinský).

Rozhodčí: Hodek, Lacina – Lhotský, Svoboda.

Vyloučení: 3:4.